• blog1.jpg
  • blog2.jpg
  • blog3.jpg

Але для того, щоб ця зимова ідилія перетворилася на реальність, потрібний грамотно спроектований і професійно встановлений димар для каміну. Адже ефективність та стабільність роботи будь-якого опалювального пристрою безпосередньо залежить від підключеного до нього димаря, і навпаки. Тому для кожного каміну необхідний оптимальний варіант труби для відведення диму.Останнім часом каміни користуються особливою популярністю, вони вже стали практично невід'ємним атрибутом кожного приватного будинку. Ви все-таки зважилися обзавестися каміном у себе вдома? В такому випадку, незайвим для вас буде довідатися, як правильно підібрати димар до каміна.

Димар для каміна має бути окремим: не можна використовувати канал, з яким вже працює котел, піч або інший опалювальний прилад.

При влаштуванні димаря обов'язково потрібно врахувати, що існує таке поняття, як мінімальна висота димоходу. Мінімальна висота прямого димового каналу повинна становити не менше 5-6 метрів.

Наступний важливий момент - це правильність лінійної прокладки димового каналу. Ідеальний димар - це пряма труба, що стоїть вертикально, але в будинку, який вже побудований, не завжди є можливість правильно розмістити димар. Якщо в конструкції Вашого димаря передбачені вигини і зсуви, вони не мають становити кут більше 45 градусів, а їх кількість не має бути більше двох пар. Кутів під 90 градусів потрібно категорично уникати, адже горизонтальні проходи, крім негативного впливу на тягу, мають властивість накопичувати сажу. Якщо великої кількості кутів ніяк не уникнути, потрібно збільшувати висоту димаря.

Також важливим фактором є товщина металу: через те, що камін працює на твердому паливі, він несе колосальне теплове навантаження на димохідні труби. В цьому випадку необхідно вибрати труби з товщиною метала не менше 0,8-1 мм.

Комплектація і виконання труб димаря з нержавіючої сталі залежить від того, де він буде знаходитися - всередині або ззовні приміщення. Не можна встановлювати одностінний димар ззовні будівлі - це може привести до відсутності хорошої тяги і до постійного утворення конденсату, що впливає на роботу каміну та довговічність димаря.

Слід розуміти, що термоізоляція не забезпечує настільки низьких температур, які б дали можливість проводити димарі для камінів сендвічів впритул до дерев'яних, пластикових або інших легкозаймистих матеріалів! У разі проходження сендвіч димаря крізь дерев'яні перекриття, або поблизу них, обов'язково встановлюється додаткова термоізоляція з матеріалу, виготовленого на основі базальту, і прохідка. Небажано використовувати в якості ізоляції токсичні матеріали як, наприклад, азбест.

Досить ефективний елемент, який рекомендується встановити в конструкцію димаря для каміна - труба-радіатор. За рахунок приварених пластин збільшується площа тепловіддачі, тому крім тепла від камінної топки Ви отримуєте ще й додаткове тепло від розпеченої труби для камінів.

Для збереження більшої кількості тепла і можливості регулювання інтенсивності та тривалості горіння в димарі для камінів рекомендується встановлювати димохідний шибер.

Закінчення димаря для каміну має закривати вихідний отвір від попадання в нього опадів - на верхівку труби обов'язково встановлюється грибок або флюгер.

Димарі для камінів - індивідуальні конструкції. Вибір димоходу краще проводити комплексно: розрахунки й узгодження створювати під певний проект каміну з урахуванням його індивідуальних особливостей. Розробку і встановлення димаря для каміна довіряйте лише кваліфікованим фахівцям - адже від якості матеріалів, знань і професіоналізму виконавців залежить пожежна безпека будинку і головне - ваше здоров'я.

Додати коментар


Захисний код
Оновити