• blog1.jpg
  • blog2.jpg
  • blog3.jpg

Камін може використовуватися як ефективне джерело опалювання будинку за умови, що тепло, яке від нього поступає, буде правильно розподілено. Саме тому зросла зацікавленість людей по використанню каміна як основного джерела тепла. Повітряне опалювання за допомогою каміна краще забезпечується за допомогою системи примусової вентиляції.

Тепле повітря нагріте від каміна може самостійно рухатися по каналах, якщо їх довжина не перевищує трьох метрів. Для подачі теплого повітря на довші відстані використовується електро-турбіна. Така система опалювання отримала назву - примусовий розподіл гарячого повітря . Система примусової вентиляції дає значно більше можливостей в порівнянні з гравітаційною, але складніша і дорожча, оскільки електро-турбіна, а також елементи, які нею управляють, вимагають електроживлення.


Пристрій подачі повітря (електро-турбіна) - це основний елемент повітряної системи опалювання, він виштовхує нагріте повітря на потрібні відстані. Такі турбіни відрізняються між собою перш за все пропускною спроможністю - тобто об'ємом повітря, яке можуть виштовхнути протягом години. Можна подумати - чим більше, тим краще, але не завжди. Вентилятор повинен підбиратися залежно від розміру системи. У випадку, якщо він буде дуже потужний (а значить і дорожче), він ще і зажадає більше електричної енергії. Внаслідок цього, знизиться його ККД (повітря яке виштовхується має велику швидкість і тому слабкіше нагріватися від камінної топки, означає на виходах у нього буде низька температура).

Для транспортування повітря часто застосовуються труби діаметром від 100 до 160 мм. Всі повітряні канали слід термічно загермитизувати. Ізоляція не лише обмежує втрати тепла, але і перешкоджає проникненню шуму і утворенню конденсату на стінках каналів.


Переваги системи примусової вентиляції:

- дозволяє подавати гаряче повітря на великі відстані  
- розводка повітряних каналів нижча за рівень каміна
- можливість вибору дороги повітряних забірників  
- дозволяє використовувати повітряні фільтри
- можливість сполучення з датчиками температури  
- відсутність проникнення звуку.


Опалювати каміном можна як одно, так і багатоповерховий будинок, проте слід звернути увагу на технічні параметри топки.  І головне, необхідно розуміти, що не кожна камінна топка може обігрівати весь будинок, а лише та яка має високу продуктивність і яка може працювати в безперервному режимі горіння.

Додати коментар


Захисний код
Оновити