• blog1.jpg
  • blog2.jpg
  • blog3.jpg

Камінна топка - головна складова частина опалювального каміна. Функціональність всієї системи залежатиме від якості її виготовлення і правильного монтажу. Від цього звичайно залежить і безпека експлуатації.  Відмінності камінних топок за матеріалом виготовлення і особливостями виконання ми вже розглядали в своїх статтях. У цьому огляді звернемо увагу на те, як правильно встановити топку.

Якщо ви вирішили купити камінну топку, то повинні розуміти, що, в першу чергу, це опалювальний прилад, складний та вогненебезпечний  пристрій. У зв'язку з цим, ми рекомендуємо виконання монтажних робіт доручити дослідним професіоналам, які відповідатимуть за якісне  її виконання.

Існує величезне різноманіття камінних вкладів, які відрізняються конструктивними деталями. Їх монтаж необхідно здійснювати з дотриманням інструкції і обліком вимог виробника. Але, не дивлячись на це, є правила установки, загальні для всіх.

До початку монтажу необхідно звернути увагу на димар, а саме його довжину (не менше 5 м-коду) і перетин (воно, в ідеалі, повинно  збігатися з діаметром димохідного отвору топки). Відстань від вертикальної осі димохідного каналу має бути максимальне наближеною до вертикальної осі вкладу, а стики труб — герметично закладені термостійкими матеріалами.

Важливою деталлю правильної роботи каміна є можливість подачі зовнішнього повітря для забезпечення процесу горіння. В основному використовується труба 100 мм.  Також упевніться у витривалості і вогнестійкості  підстави, на якій стоятиме камін, — воно повинне витримати вагу топки і порталу. Краще, якщо це буде фундамент або бетонна плита. Установка всієї конструкції каміна рекомендується на рівні чистої підлоги.

Важливою частиною каміна є теплова камера. Вона може виготовлятися з гіпсокартону. Усередині неї можна додатково влаштувати камеру акумуляції з профілю оцинкованого металу. Безпосередньо з короба цієї камери виходять воздуховоди — ізольовані труби ? 100, 125 або 150 мм. Зовнішню частину камери акумуляції і внутрішню частину короба захищають термостійким утеплювачем - базальтовою ватою.

Обов'язково всі стики і щілини проклеюються фольгірованим скотчем. Конвекційний короб не повинен пов'язувати із стелею, тому на відстань 15 — 20 см від стелі вмонтовується декомпрессіонна  камера, в ній встановлюється двоє вентиляційних грат. У верхній частині короба, для забезпечення належної циркуляції конвекційного повітря, також інсталіруются грати: одна на фасадній частині і дві з боків.

В процесі інсталяції каміна необхідно дотримувати важливі відстані:

1. між стіною і топкою — не менше 100мм;
2. між топкою і утеплювачем (повітряна подушка для конвекції) — не менше 70мм;
3. справа і зліва — не менше 70мм.  

Встановлюючи облицювання камінної топки, потрібно забезпечити вільну циркуляцію повітря по всій поверхні вкладу.
Перед монтажем топки ви повинні уважно перевірити цілісність корпусу і скла, надійність з'єднань, а також наявність всіх комплектуючих.  

Звертаємо вашу увагу на те, що при першому розпалюванні каміна, з'являється специфічний запах — це нормальне явище — при першому нагрівання корпусу обгорає фарба.

Додати коментар


Захисний код
Оновити