• blog1.jpg
  • blog2.jpg
  • blog3.jpg

Гранітна брущатка – це різновид дорожнього покриття, яке викладається плоскими гранітними елементами прямокутної форми     регламентованого розміру. Поступово дороги з асфальтобетонним покриттям витіснили дороги з бруківчатим покриттям, але далеко не скрізь. Використання такого покриття дотепер популярно для проїзджих частин з високим рівнем навантаження, для тротуарів, площ і декоративних алей.

Дороги і тротуари із гранітних ФЕМів  в деяких містах уже служать кілька сотень років. За останні роки такий тип покриття стали доступніше   і дешевше, тому що виробництво механізувалося й стало простіше.

Плюси використання брущатого каменю для укладання:

-  покриття дуже надійні й довговічні. Вони витримують значні навантаження і практично не зношуються. Наприклад, бруківка з граніту, якою були вимощені вулиці ще за часів Прадавнього Риму дотепер збереглися;
-  гранітні ФЕМи вкладаються на піщану подушку, тому покриття практично не розмивається й не вбирає воду;
-  дорога, вимощена бруківкою, має шви – елементи мостіння можуть змінювати  положення відносно один одного. Завдяки цьому покриття  гарно зберігає цілісність при занадто  високих навантаженнях.

Брущаті покриття виготовляють звичайно із граніту або базальту, тому ці породи дуже міцні. Для тротуарів іноді використовують вапняк, сланець. Але таке покриття більш недовговічне, тому гранітна бруківка найпоширеніша.

 

Чому граніт?      

По-перше, порода може мати різні властивості через різні види обробки.

Наприклад, можна добитися шорсткуватості, а значить і антиковзних властивостей.

По-друге, камінь дуже міцний, добре переносить перепади температури.

І, по-третє, граніт практично неможливо розколоти чи пошкодити.

Переваги бруківки з граніту.

Брущатка гранітна має масу переваг, крім довговічності. Безсумнівний плюс таких покриттів у тому, що можливий демонтаж і повторне укладання окремих елементів покриття.

Жодне монолітне покриття, таке як асфальт, не дає таких можливостей. Якщо буде потреба заміни, перевірки або прокладки комунікацій, верхній шар бруківки як  покриття просто розбирається. Після закінчення робіт монтаж даного покриття відбувається з використанням тих же матеріалів, а не заново куплених. Також, таким чином, легко й швидко заміняються занадто стесані або ушкоджені ділянки дороги.

Граніт – натуральна, екологічно чиста сировина. Наприклад, деякі види асфальту при впливі високих температур виділяють небезпечні речовини. Звичайна кількість цих речовин у повітрі відповідає нормам безпеки, але вносить свою долю лепту в погіршення екологічного стану. А бруківка граніт при нагріванні не виділяє ніяких речовин і не плавиться, не вимагає ніяких додаткових норм безпеки при монтажі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити