• blog1.jpg
  • blog2.jpg
  • blog3.jpg

Одним з головних критеріїв при виборі матеріалу для обробки квартири чи власного дому є екологічність. Проте не кожен будівельний матеріал має в своїй основі надійні для здоров'я компоненти. На жаль, більше число сучасних обробних матеріалів містять хімічні речовини, які згубно впливають на здоров'я людини.

Шкідливість класичних підлогових покриттів: міф або реальність?

Мало хто знає, що всі класичні підлогові покриття містять в собі шкідливі хімічні компоненти. Наприклад, виробники паркету позиціонують дане підлогове покриття як екологічно чистий матеріал. Проте при виробництві поверхня паркету покривається спеціальним лаком, який може містити в собі ацетон, толуол, ксилол. Дані речовини несуть шкоду здоров'ю і можуть стати причиною неполадок в організмі. Крім того, паркет виділяє в атмосферу шкідливі речовини не лише при процесі висихання або обробці, але і при подальшому використанні.

Ще одним популярним підлоговим покриттям є ламінат: багатошаровий матеріал, що виготовляється з безлічі компонентів, багато з яких можуть бути шкідливі для здоров'я. Оскільки ламінат не є натуральним матеріалом, а є всього лише продуктом виробництва хімічних комбінатів, то його важко назвати екологічно чистим підлоговим покриттям. Більш того, такий дешевий і поширений матеріал, як лінолеум, також не містить в собі натуральних продуктів.

Вийти з такої важкої ситуації у виборі підлогового покриття, і забезпечити здоров'я домочадців допоможе натуральний камінь. Даний матеріал є природним, а тому не містить в собі шкідливих смол і канцерогенів. Обробка натурального каменю не вимагає використання хімічних засобів: матеріал вільно піддається шліфовці, також технології «GRAND-GRANIT» позволяють надавати каменю любої форми. Крім того, натуральний камінь не випаровує шкідливих речовин і не розкладається. Підлоги, оформлені з використанням натурального каменю, довго прослужать своєму господареві і допоможуть зберегти здоров'я домочадців.

Обробка стель і стін

Безпечним і перевіреним способом обробки стін  є використання паперових шпалер, для повної безпеки, наклеєних за допомогою борошняного клейстеру.
А ось інші види шпалер екологічністю не володіють. Що вінілові миються або інші «важкі» шпалери є чистою синтетикою. Подібні матеріали виробляються з хімічної сировини і не містять в своєму складі натуральних речовин. Синтетичні шпалери майже не пропускають повітря, а тому стіни нагромаджують всі випари, через що кімнати стають подібні на «акваріум» з хімікатами в повітрі. Цей же недолік має і керамічна плитка та всі штукатурки, окрім вапняних стін.

Натуральний камінь позбавлений цих недоліків. Матеріал повністю екологічний, а також володіє порами, що дозволяють каменю пропускати повітря і не нагромаджувати шкідливих випарів. По даній якості натуральні камені розділяють на:

1.            Слабо-пористі.
               Використовуються для облицювання фасадів будівель, зовнішньої обробки приміщень. До цього вигляду можна віднести граніт.

2.            Середньо-пористі.
               Застосовуються для внутрішньої обробки приміщень. Багато видів мармуру відносяться до даного типу.

3.            Сильно-пористі.
               Використовуються як для внутрішньої, так і зовнішньої обробки приміщень. Сильно-пористим каменем є піщаник і вапняк.

Меблі

Всім відомо, що переважне число корпусних меблів виготовляється з дерево-стружкових плит (тирсоплити), відоміших як ДСП. Проте мало хто знає, що стружки ДСП просочують шкідливими смолами, які довгий час випаровуються і можуть завдати шкоди організму людини.

Меблі з масиву доцільніші для використання в квартирі, але і вони мають свої мінуси. Дерев'янні меблі вимагають трепетного догляду, частої поліровки і лакування. Крім того, якщо поверхня піддасться хімічній реакції, то знадобляться спеціальні засоби по виводу їх з дерева в інакшому випадку їхнє випаровування буде здійснюватись роками.

Всі ці біди не страшні натуральному каменю. Стільниця, виготовлена з мармуру, не потребує додаткової обробки і частого догляду. А гранітна поверхня так і зовсім стійка до будь-яких хімічних та термічних чинників (тобто на дану поверхню можна ставити гарячі каструлі не боячись її пошкодити).

Найнебезпечніші хімікати в будівельних матеріалах

При виготовленні будівельних і обробних матеріалів часто використовуються небезпечні хімікати, які можуть завдати непоправної шкоди здоров'ю. Такі як:

1.            Етилбензол і бензол.
                Можуть знаходитися у складі лаку, фарби, мастики. Є канцерогенними речовинами, що викликають захворювання крові.

2.            Толуол і ксилол.
                Застосовуються для виробництва пластмаси, клеїв, лаку, фарби. Можуть викликати неполадки в багатьох системах організму.

3.            Формальдегід.
                 Токсичний канцероген, використовується при створенні ДСП.

4.            Стирол.
                Міститься в пластиці для облицювання. Використовується для виробництва пластмаси.


Натуральний камінь не містить жодного з цих шкідливих речовин і є абсолютно безпечним для здоров'я.

Додати коментар


Захисний код
Оновити