Одним з головних критеріїв при виборі матеріалу для обробки квартири чи власного дому є екологічність. Проте не кожен будівельний матеріал має в своїй основі надійні для здоров'я компоненти. На жаль, більше число сучасних обробних матеріалів містять хімічні речовини, які згубно впливають на здоров'я людини.
Шкідливість класичних підлогових покриттів: міф або реальність?
Мало хто знає, що всі класичні підлогові покриття містять в собі шкідливі хімічні компоненти. Наприклад, виробники паркету позиціонують дане підлогове покриття як екологічно чистий матеріал. Проте при виробництві поверхня паркету покривається спеціальним лаком, який може містити в собі ацетон, толуол, ксилол. Дані речовини несуть шкоду здоров'ю і можуть стати причиною неполадок в організмі. Крім того, паркет виділяє в атмосферу шкідливі речовини не лише при процесі висихання або обробці, але і при подальшому використанні.
Ще одним популярним підлоговим покриттям є ламінат: багатошаровий матеріал, що виготовляється з безлічі компонентів, багато з яких можуть бути шкідливі для здоров'я. Оскільки ламінат не є натуральним матеріалом, а є всього лише продуктом виробництва хімічних комбінатів, то його важко назвати екологічно чистим підлоговим покриттям. Більш того, такий дешевий і поширений матеріал, як лінолеум, також не містить в собі натуральних продуктів.
Вийти з такої важкої ситуації у виборі підлогового покриття, і забезпечити здоров'я домочадців допоможе натуральний камінь. Даний матеріал є природним, а тому не містить в собі шкідливих смол і канцерогенів. Обробка натурального каменю не вимагає використання хімічних засобів: матеріал вільно піддається шліфовці, також технології «GRAND-GRANIT» позволяють надавати каменю любої форми. Крім того, натуральний камінь не випаровує шкідливих речовин і не розкладається. Підлоги, оформлені з використанням натурального каменю, довго прослужать своєму господареві і допоможуть зберегти здоров'я домочадців.
Обробка стель і стін
Безпечним і перевіреним способом обробки стін є використання паперових шпалер, для повної безпеки, наклеєних за допомогою борошняного клейстеру.
А ось інші види шпалер екологічністю не володіють. Що вінілові миються або інші «важкі» шпалери є чистою синтетикою. Подібні матеріали виробляються з хімічної сировини і не містять в своєму складі натуральних речовин. Синтетичні шпалери майже не пропускають повітря, а тому стіни нагромаджують всі випари, через що кімнати стають подібні на «акваріум» з хімікатами в повітрі. Цей же недолік має і керамічна плитка та всі штукатурки, окрім вапняних стін.
Натуральний камінь позбавлений цих недоліків. Матеріал повністю екологічний, а також володіє порами, що дозволяють каменю пропускати повітря і не нагромаджувати шкідливих випарів. По даній якості натуральні камені розділяють на:
1. Слабо-пористі.
Використовуються для облицювання фасадів будівель, зовнішньої обробки приміщень. До цього вигляду можна віднести граніт.
2. Середньо-пористі.
Застосовуються для внутрішньої обробки приміщень. Багато видів мармуру відносяться до даного типу.
3. Сильно-пористі.
Використовуються як для внутрішньої, так і зовнішньої обробки приміщень. Сильно-пористим каменем є піщаник і вапняк.
Меблі
Всім відомо, що переважне число корпусних меблів виготовляється з дерево-стружкових плит (тирсоплити), відоміших як ДСП. Проте мало хто знає, що стружки ДСП просочують шкідливими смолами, які довгий час випаровуються і можуть завдати шкоди організму людини.
Меблі з масиву доцільніші для використання в квартирі, але і вони мають свої мінуси. Дерев'янні меблі вимагають трепетного догляду, частої поліровки і лакування. Крім того, якщо поверхня піддасться хімічній реакції, то знадобляться спеціальні засоби по виводу їх з дерева в інакшому випадку їхнє випаровування буде здійснюватись роками.
Всі ці біди не страшні натуральному каменю. Стільниця, виготовлена з мармуру, не потребує додаткової обробки і частого догляду. А гранітна поверхня так і зовсім стійка до будь-яких хімічних та термічних чинників (тобто на дану поверхню можна ставити гарячі каструлі не боячись її пошкодити).
Найнебезпечніші хімікати в будівельних матеріалах
При виготовленні будівельних і обробних матеріалів часто використовуються небезпечні хімікати, які можуть завдати непоправної шкоди здоров'ю. Такі як:
1. Етилбензол і бензол.
Можуть знаходитися у складі лаку, фарби, мастики. Є канцерогенними речовинами, що викликають захворювання крові.
2. Толуол і ксилол.
Застосовуються для виробництва пластмаси, клеїв, лаку, фарби. Можуть викликати неполадки в багатьох системах організму.
3. Формальдегід.
Токсичний канцероген, використовується при створенні ДСП.
4. Стирол.
Міститься в пластиці для облицювання. Використовується для виробництва пластмаси.
Натуральний камінь не містить жодного з цих шкідливих речовин і є абсолютно безпечним для здоров'я.